Įmonių katalogas

13569_2f7412216fabb2b2eb8b1abf89f6df05.jpg

Telšių apskrities Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centras iš kitų tokių Lietuvos centrų išsiskirs dizaino laboratorija. Mokiniai čia mokysis mokslines idėjas paversti įdomiais dizaino sprendimais ir gaminiais, patraukliais savo išvaizda ar netikėtomis funkcijomis.

 

Ketvirtadienį sutartį dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant STEAM centrą Telšių apskrityje pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas. STEAM centras bus įkurtas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete. Čia, be specializuotos dizaino laboratorijos, veiks tokios pat trys laboratorijos kaip ir kituose STEAM centruose, kurie bus įkurti kiekvienoje šalies apskrityje. Tai bus biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos bei robotikos ir informacinių technologijų laboratorijos.

 

„Jeigu norime šalyje formuoti inovacijų kultūrą, turime jaunimui patraukliai ir suprantamai pristatyti mokslą, sudominti juo. Vienas iš būdų tai padaryti – pasitelkti meno kūrimo procesus ir mokslinius tyrimus, eksperimentus performuoti į dizaino gaminius. Būtent tai planuoja Telšių apskritis, - sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. – STEAM centruose mokiniai galės patys atlikti mokslinius eksperimentus, tyrimus, laboratorinius, projektinius, brandos darbus. Centrai turėtų padėti gerinti mokinių pasiekimus „kietųjų“ mokslų srityje, pasirengti būsimoms studijoms, karjerai.“

 

Iš viso šalyje planuojama įsteigti dešimt tokių centrų. Juose veiks techninės kūrybos, konstravimo, modeliavimo, tyrinėjimo, programavimo ir kitos gamtos, technologinių ir tiksliųjų mokslų neformaliojo švietimo veiklos.

 

STEAM centrai sudarys galimybes visuomenei susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis, o mokytojams tobulinti savo kvalifikaciją – vykdys seminarus, stažuotes, pažintinius vizitus. Juose bus organizuojami profesinio orientavimo renginiai, susitikimai su mokslo, pramonės ir paslaugų sektorių atstovais, pažintiniai mokinių vizitai į mokslo institucijas, pramonės, paslaugų verslo įmones.

 

STEAM mokslo centrų kūrimui Švietimo ir mokslo ministerija planuoja skirti 5,8 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.2016-10-11 18:23
Panašūs straipsniai:
Baigtos svarstyti Bendrųjų programų atnaujinimo gairės, pagal jas bus rengiamos naujos mokymo programos
Kviečiame dalyvauti papildomame priėmime į likusias laisvas vietas profesinio mokymo įstaigose
Naujus mokslo metus pradės daugiau profesinio mokymo įstaigų mokinių nei pernai
Skaičiuojant konkursinį balą pereinama prie suvienodintos 10-balės
Atrask savo supergalią - Aukštųjų mokyklų mugėje 2019

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011