Įmonių katalogas

velux_kamino.jpg

Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.

 

Smulkios užteršto oro dalelės gali patekti į mūsų plaučius ir sukelti dirginimą ar uždegimą. Taip pat padidėja astmos priepuolių, insultų, širdies smūgių ir kitų sunkių ligų rizika. Nuo 2020 m. pavasario dėl pandemijos įvesto karantino milijonai žmonių buvo priversti dirbti, gyventi ir mokytis tarp keturių savo namų sienų.

Kadangi 90 proc. savo laiko praleidžiame patalpose, švarus patalpų oras naudingas visiems. Tad ką daryti, kad mūsų namų mikroklimatas būtų sveikesnis?

Nors pati sąvoka „patalpų mikroklimatas“ skamba gana moksliškai, iš tiesų tai žemiški dalykai: oro kokybė, temperatūra, drėgmė, apšviestumas, kurie reguliuojami paprastomis priemonėmis, pvz., vėdinant, kontroliuojant šildymą, užtikrinant pakankamą natūralios šviesos kiekį bei jo reguliavimą užuolaidomis ar žaliuzėmis.

Natūralus vėdinimas per atidaromus langus ir toliau yra paprastas, ekonomiškas ir lengvai suprantamas būdas sumažinti užteršimo riziką. Taip praskiedžiami patogenai ir atgaivinamas oras. Natūralų vėdinimą puikiai papildo mechaninės vėdinimo sistemos – šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo įrenginiai, kurie optimaliai sukuria pastovų higienišką oro srautą.

Efektyviausias būdas vėdinti patalpas – sudaryti „kamino“ efektą, t. y. atidaryti ir fasadinius, ir stogo langus. Tokiu būdu užterštas patalpų oras bei drėgmė išstumiami pro stogo langus, ir namai prisipildo šviežio ir gaivaus oro.

Ką daryti, jei stogo langai per aukštai, kad būtų galima paprastai juos atidaryti ir uždaryti?

VELUX siūlo platų produktų asortimentą namams automatizuoti, taikant naujas išmaniaisiais jutikliais paremtas technologijas. Išmanieji jutikliai matuoja patalpų temperatūrą, drėgmę bei anglies dvideginio kiekį ir atitinkamai valdo langus, kad patalpų mikroklimatas būtų sveikesnis.

Natūrali šviesa yra dar vienas faktorius, būtinas mūsų gerovei. Saulės šviesa gali ne tik pakeisti dirbtinį apšvietimą elektra, bet ir sumažinti energijos naudojimą bei turėti įtakos pastatų šildymo bei vėsinimo sistemų veiklai. Dienos šviesą geriausia gauti iš viršaus, kadangi per stogo langus patenka 2–3 kartus daugiau šviesos, negu per tokio pat dydžio fasado langus. Stogo langų dydis ir skaičius iš esmės nulems, koks patogus bus kambarys, kaip jis atrodys ir kaip jame jausitės. VELUX stogo langų deriniai užtikrina geriausią šviesos pasiskirstymą net ir tamsiausiuose kambario kampuose. Be to, stogo langai gali įnešti atsipalaidavimo ar net romantikos į jūsų kasdienybę per jų suteikiamą dangaus vaizdą.

Atminkite, šviesos kiekis, kurio jums reikia erdvėje, priklauso nuo to, kiek laiko jame praleidžiate ir kokia veikla ten užsiimate. Siekiant optimalaus komforto, patalpose, kuriose praleidžiate daugiausia laiko, įstiklintas plotas turėtų sudaryti ne mažiau kaip 15% viso patalpos ploto, o kambariuose, kurios naudojamos rečiau, – 10% patalpos ploto. 

 

VELUX iliustr.



2023-05-15 08:59
Panašūs straipsniai:
Prostatos vėžys gydomas šalčiu
Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?
Reklamuojate savo kontaktus spaudoje? Suskubkite ruoštis – keičiasi tarpmiestinio kodo numeris

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011