Įmonių katalogas

grasspavers1Copy.jpg

Estetiškos ir kokybiškos takų dangos, apdailos elementai, želdiniai bei kraštovaizdžio architektų idėjos lemia aplinkos projektų kokybę. Norint sukurti „och“ efektą keliančią erdvę, reikia gaminių, kurie atitiktų kontekstą, būtų funkcionalūs, bet tuo pat metu būtų estetiškai patrauklūs.Trinkelės yra vienas iš aplinkos projektų elementų – tiek kalbant apie estetiką, tiek ir apie funkcionalumą.

 

Kuo svarbios trinkelės aplinkos projektuose

Trinkelių pasirinkimą lemia architekto sumanymas sukurti gražesnį vaizdą, patogesnę erdvę ar įgyvendinti specifines aplinkos funkcijas. Visais šiais atvejais labai svarbi aplinkos danga, kuri erdvei suteikia struktūrą ir vizualinį patrauklumą, nulemtą spalvų, formos, medžiagiškumo. Todėl trinkelės dažnai puikiai papildo estetišką aplinkos projektą. Jos gali būti naudojamos ir kaip dekoratyvinis elementas takeliuose, soduose, terasose arba įvairiose vietose, kuriose siekiama įdomaus vaizdo, elegancijos efekto, ir kaip elementas konkrečiai funkcijai atlikti.

Tiek architektai, tiek ir bendruomenė vis labiau linkusi rinktis kuo daugiau žalumos, kuri tinka visur, kurios niekada nebus per daug, kuri sušvelnina ir pagyvina bendrą vaizdą, o žmogaus sukurtą aplinką leidžia suvokti kaip organišką gamtos dalį. Kaip pastebi įmonės „Želdynai“ kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas, dėl klimato kaitos ištinka kaitra, sausros arba staigios liūtys. Betono gaminiai negali eliminuoti šių problemų, tačiau sumaniai juos naudojant, galima švelninti šiuos pokyčius, prie jų prisitaikyti. Kaip vieną iš tokių sprendimų jis mini vandeniui laidžias dangas, kurios gali apsaugoti kuriamas erdves nuo potvynių.

„Mes girdime architektų problemas ir reaguojame į jas, rinkdamiesi gaminių dizainą. „Brikers LT“ bendradarbiauja su ekspertais, stebi naujausias technologijas bei mokslo pažangą tvarumo srityje. Stengiamės būti inovatyvūs ir prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos poreikių bei vartotojų lūkesčių“, – dalijasi mintimis UAB „Brikers LT“ pardavimų vadovas Audrius Brazdeikis.

Įmonės asortimente – įvairūs aplinkotvarkos elementai: kelių formų betoniniai gėlių vazonai, betono trinkelės, kurios natūraliai jungia žaliąją zoną ir grindinį. Vienos iš tokių trinkelių – draugiškos aplinkai EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“, kurios sudaro tarpus žolei augti, todėl nebereikia ieškoti kompromiso ir rinktis tarp betono grindinio ir žalumos – šios trinkelės leidžia turėti abu elementus. EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“ atlieka dar vieną svarbią funkciją, kurią mini kraštovaizdžio architektai – drenavimo: ant tokio grindinio neužsistovės vanduo, nes trinkelių forma užtikrina jo pralaidumą.

 

Architektams pasiūlys naujų priemonių, leidžiančių kurti unikalius raštus ir modelius

Aplinkos dizaino vizijai įgyvendinti architektai ieško kuo įvairesnių aplinkos elementų, kurie leistų eksperimentuoti ir sukurti estetišką, harmoningą aplinkos projektą. Tad šiuo atveju yra svarbi trinkelių spalva ir forma, dydis ir santykis su kitais elementais, tekstūra ir modeliai.

„Brikers LT“ planuoja naujo dizaino gaminių, kad architektai gautų būtinų įrankių, inspiruojančių kūrybinius sumanymus ir padedančių realizuoti kilusias idėjas.

„Mes suprantame, kad architektai trokšta turėti kuo daugiau galimybių kurti įstabias erdves, todėl plėsime turimą trinkelių asortimentą“, – sako A.Brazdeikis.

Pildant asortimentą naujais gaminiais, įmonė pasiūlys įvairių formų trinkelių, pritaikytų skirtingiems architektūroms ir aplinkos tipams. Tad architektai įgys priemonę kurti unikalius raštus ir modelius.

Kiekvienas aplinkos projektas turi gretimybių, kurios kuria kontekstą. Kad naujas projektas darniai įsilietų arba suskambėtų solo, reikia suvaldyti daugybę detalių: įkurdinti mažąją architektūrą, rasti sąsają su nestandartinėmis vietovėmis, įveikti įkalnes ir nuokalnes, apgludinti kampus arba, priešingai, juos akcentuoti, sukurti ramybės pojūtį arba pašėlusią dinamiką. „Brikers LT“ trinkelės padeda įveikti šiuos iššūkius, žaisti spalvomis ir atspalviais, o naudojant kampinius elementus, skirtingus nuolydžius sudarinėti įvairius modelius ar žiedinius raštus.

 

Tvarioje gamykloje gims tvarūs aplinkos elementai

„Aplinkos projektuose naudojamos medžiagos turi derėti tarpusavyje, būti patogios ir lengvai prižiūrimos, pritaikytos būsimam vietos scenarijui, įvertinant būsimas apkrovas, eksploatacijos intensyvumą ir funkcionalumą. Tačiau daugiau dėmesio siūlyčiau kreipti į tvarius aplinkai sprendimus ir rinktis gaminius, galinčius kurti pridėtinę vertę aplinkos projektams, aplinkos erdvių naudotojams“, – akcentuoja kraštovaizdžio architektas V.Pilkauskas.

Tvarių, žalių gaminių poreikis vis didėja. Atliepiant šią tendenciją, įmonė „Brikers LT“ Vilniaus regione, Vievyje ėmėsi statyti naują betono gaminių, skirtų aplinkai tvarkyti, gamyklą. Tai bus Baltijos šalyse moderniausia gamykla, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas naujos kartos EKO trinkelėms. Kraštovaizdžio architektai ir dangų naudotojai jau įvertino tvirtą ir stabilią jų dangą, kuri taip pat sprendžia ir perteklinio paviršinio vandens problemą. Todėl šiuo metu gaminamų 3 tipų populiarių EKO trinkelių asortimentą papildys dar 3–4 nauji gaminiai.

„Brikers LT“ kompanijos ir naujos gamyklos politika dar labiau atitiks mūsų siekį gamyboje ir gaminiuose įgyvendinti tvarumo ir ekologiškumo tendenciją. Trinkelių gamybai stengiamės naudoti ekologiškas medžiagas, tokiu būdu mažindami neigiamą poveikį aplinkai, o paleidę naujas gamybos linijas, turėsime techninių galimybių naudoti perdirbamąsias medžiagas, kurios mažins atliekų kiekį bei taupys išteklius, – dalijasi „Brikers LT“ pardavimų vadovas A.Brazdeikis. – Gamybos procesas bus optimizuotas, siekiant mažinti energijos sąnaudas ir atliekų išmetimą. Naudodami energiją taupančius efektyvius gamybos įrenginius ir taikydami gamybos metodikas, minimizuosime žalingą poveikį aplinkai.“

Tvarioje gamykloje bus gaminami ne tik tvarūs gaminiai. Įmonė ir toliau susitelkia į briaunų ir nuožulų dizainą, siūlydama gaminius su klasikinėmis ir mikronuožulomis arba visai be nuožulų, taip atverdama kelią kurti aplinką pagal universalaus dizaino principus, kurių esmė – naudotis dangomis visuomeniniuose, sporto ar poilsio objektuose turi būti patogu visiems.Gaminiai be nuožulų padeda suvaldyti ir triukšmą, nes eismas jomis vyksta tyliau.

Gamintojai rinkai siūlo betono gaminius – skirtingų formų, spalvų, nuožulų, dydžių, funkcionalumo. Tad tik nuo kūrėjų idėjų, dizaino vizijos, projekto stiliaus ar funkcionalumo priklausys, kaip aplinkoje suskambės betono gaminys.  

„Brikers LT“ nuotr.2023-07-04 10:46
Panašūs straipsniai:
Registrų centras: e. aukcionuose išaugo susidomėjimas kelių technika
Medienos gaminiai, lauko baldai
Su specialiu smėlbetonio priedu ir metodika įrengiama itin didelio stiprio grindų danga
Naujos kartos nuotekų siurblinės: paprastesnis montuotojų darbas
Kokį vėdinimo įrenginį rinktis, norint sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011