Įmonių katalogas

IMG20210728WA0127.jpg

Projektuojant grindis, dažnai nurodomas reikalavimas įrengti aukšto stiprio dangas. Lietuvoje tokiais atvejais įprasta į smėlbetonio mišinį tiesiog įmaišyti didesnį kiekį cemento. Tačiau yra efektyvi alternatyva – kompanijos PCT CHEMIE itin aukštos kokybės TUV sertifikuoti smėlbetonio priedai (plastifikatoriai) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, kurie problemą sprendžia iš esmės.

Dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo smėlbetonis yra populiarus pasirinkimas prieš dedant galutinę grindų dangą. Smėlbetonio danga paprastai naudojama vidaus patalpoms, nors galima naudoti ir lauko sąlygomis. Jis puikiai tinka šildomoms ir nešildomoms grindims. Tačiau betonuotojai susiduria su problema: kaip įrengti aukšto stiprio smėlbetonį. Paprastai tokiais atvejais tiesiog naudojama daugiau cemento, bet situacijos tai nesprendžia.

„Paprastai ant smėlbetonio klijuojamos plytelės, klojami kilimai, parketas ar epoksidinė danga. Pastarajai būdinga didelė traukiamoji jėga, dėl kurios gali prasidėti dangos atšokimas kad ir po pusmečio, – aiškina UAB "Martbera" vadovas Martynas Baranauskas. – Todėl būtina įrengti didelio stiprio dangą, kokia paprastai nurodoma ir projektuose – C20 ir daugiau. Lietuvoje iššūkis sprendžiamas didesniu cemento kiekiu, bet tai neapsaugo nuo betono eižėjimo.“

„Martbera“ naudoja Vokietijos gamintojų PCT CHEMIE, kurios oficialiu atstovu Lietuvoje yra įmonė, itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“ ir apmoko betonuotojus su jais dirbti.

Naudingą patirtį į Lietuvos rinką parvežė iš Anglijos

Įmonės „Martbera“ vadovas M.Baranauskas grindų įrengimo srityje dirba nuo 2007 m. – su 5 metų pertrauka, kuomet pagal kontraktą tarnavo Lietuvos kariuomenėje.

Po tarnybos išvyko į Angliją, kur toliau darbavosi grindų įrengimo kompanijose. Londone įkūrė (valdo 33 proc. akcijų) įmonę LMA FLOOR SCREEDING LIMITED, kurios pagrindinė veikla yra smėlbetonio grindų įrengimas.

Įmonėje dirba apie 50 žmonių, kurie kasdien išbetonuoja nuo 1 tūkst. kv. m grindų.

Londone įkurta įmonė sėkmingai bendradarbiauja su generaliniais rangovais bei didelę patirtį turinčiomis grindų betonavimo kompanijomis, taip semiasi patirties, mokosi naujų technologijų, išbando naujas medžiagas.

„Tai yra abiem pusėms naudingas bendradarbiavimas: mes turime darbuotojų, kuriuos patys ir apmokome, o vietinės įmonės turi užsakymų, bet stokoja darbuotojų“, – apie bendradarbiavimą pasakoja M.Baranauskas, kurio įmonė įgijo patirties dirbdama tokiuose dideliuose Londono objektuose, kaip oro uostai, komerciniai pastatai ir kt.

Betonuojant grindis Londone, M.Baranauskas turėjo galimybę pamatyti įvairių grindų įrengimo medžiagų, jų priedų, įvertinti ir praktiškai patikrinti jų trūkumus ir pranašumus. Tokiu būdu įmonė surado gamintojo PCT CHEMIE itin aukštos kokybės smėlbetonio priedus (plastifikatorius) „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“.

„Betonuotojai su šiais priedais dirba lengviau, plastifikatoriai nekenkia sveikatai – tai patvirtina TUV sertifikatas, kokį iš betono priedų rinkoje turi tik „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“, o klientas gauna aukštos kokybės, didelio stiprio (C16–C45 klasės) grindis, – sako įmonės vadovas. – Pradėję dirbti su šiais priedais, pasiekiame gerų rezultatų, žymiai sumažėjo broko.“

Koncentruojasi į darbą, o ne į broko taisymą

Naudojant įprastą smėlbetonį be priedų, ant dangos galima vaikščioti tik po savaitės, o stipris gniuždant 2–3 kartus mažesnis. Naudojant priedus, vaikščioti galima jau kitą dieną, o po kelių dienų danga atlaiko jau ir didesnes apkrovas. Standartiškai įrengiamos smėlbetonio dangos storis 70 mm, o naudojant PCT CHEMIE priedus – 50 mm. Nors dangos kaina abiem atvejais apylygė, bet naudojant priedus kokybė kur kas geresnė ir stipris kur kas didesnis.

„Smėlbetonis su priedais leidžia įrengti itin stiprią dangą, mažiau problemų dėl jos įtrūkimų, ištrupėjimo, tad darbo garantijas galima suteikti be įtampos, ko negalima pasakyti apie įprastiniu būdu įrengiamas dangas“, – akcentuoja pranašumus M.Baranauskas ir pastebi, kad neretai problemų kyla ne dėl betonuotojų kaltės.

Smėlbetonio sluoksnis turi būti uždengiamas nuo mechaninio pažeidimo iki kol bus dengiama plytelėmis, kilimais ar pan., bet dideliuose objektuose paprastai to nepaisoma, todėl danga ima trupėti, o meistrai kviečiami ją taisyti – savo sąskaita, nes, įrodinėjant tiesą, rizikuojama prarasti klientą.

Deklaruojamas smėlbetonio su priedais dangos naudojimas – 10 metų garantija. Tokiu būdu, pasak M.Baranausko, įmonė gali koncentruotis į darbą, o ne į broko, kurio sumažėjo apie 80 proc., taisymą.

LSA naujokai tikisi paskatinti rinkos pokyčius

Įgijus naudingos smėlbetonio dangos įrengimo patirties, prieš pustrečių metų iš emigracijos grįžusio lietuvio įkurta įmonė „Martbera“ į vietos rinką pradėjo tiekti smėlbetonio priedus „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“. Nors iš pradžių planavo tik produktų tiekimą ir apmokyti betonuotojus įrengti aukšto stiprio grindis, galiausiai ir patys ėmėsi grindų įrengimo. Kaip sako M.Baranauskas, tokį sprendimą lėmė Lietuvos grindų betonuotojų nenoras įgyvendinti pokyčius, kurie kurtų aukštesnę vertę užsakovui, leistų sukurti ilgaamžę dangą.

Šiuo metu „Martbera“, naudodama PCT CHEMIE priedus, įrenginėja smėlbetonio dangas vienoje iš Kauno sveikatos priežiūros įstaigų (2 tūkst. kv. m), pavasarį užbaigė dangų įrengimą stambioje šalies logistikos įmonėje (virš 5 tūkst. kv. m), įrengė grindis vienoje iš Klaipėdos ligoninių ir kt.

Situacija rinkoje keičiasi, vis daugiau betonuotojų, kurie pradėjo naudoti PCT CHEMIE priedus, įsitikina jų nauda ir grįžta. „Martbera“ neseniai tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare, todėl M.Baranauskas tikisi, kad veikiant per asociaciją bus galima labiau paskatinti teigiamus srities pokyčius, koncentruojantis ne į konkurenciją, o į visoms pusėms naudingą bendradarbiavimą, dalijasi darbais ir savo tinklapyje viešina įmones, kurias apmoko dirbti su smėlbetonio priedais.

Ką naudinga žinoti apie „Risol Plus“ ir „Retanol Xtreme“:

● Taupo laiką, nes greičiau galima pereiti prie kitų statybos darbų: po 24 val. ant grindų galima vaikščioti.● Naudojant „Retanol Xtreme“, po 48 val. galima klijuoti plyteles, po 72 val. galimi visi grindų dengimo darbai.● Reikia plonesnio smėlbetonio sluoksnio.● Didesnis smėlbetonio tankumas, dėl kurio mažėja trūkių ir plyšių galimybė.● Puikiai tinka šildomoms grindims.● Turi TUV sertifikatą, patvirtinantį, jog priedai nedaro neigiamo poveikio žmogaus sveikatai – nei atliekant darbus, nei įrengus grindis. 

„Martbera“ nuotr. 2023-07-19 11:34
Panašūs straipsniai:
Registrų centras: e. aukcionuose išaugo susidomėjimas kelių technika
Medienos gaminiai, lauko baldai
Betono elementų gamintojai kraštovaizdžio architektams suteikia priemonių kurti įstabius aplinkos projektus
Naujos kartos nuotekų siurblinės: paprastesnis montuotojų darbas
Kokį vėdinimo įrenginį rinktis, norint sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011