Įmonių katalogas

233232333_1.jpg

Miegas yra būtinas gerai sveikatai palaikyti, jis reikalingas kūno vystymuisi, fizinėms jėgoms atnaujinti po dienos darbų. Jis svarbus ir psichikos veiklai: geram suvokimui, nuotaikai, atminčiai ir gerai savijautaivardija miego privalumus Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė. Ypač miego svarba aktuali paauglystėje, kai viskas keičiasi – ne tik pats kūnas, bet ir mąstymas. Jaunuolius vargina augimas ir hormonų pokyčiai, susiję su paauglyste, be to, giliojo miego dalis, labiausiai teikianti poilsio, paaugliams trumpėja. Ne paslaptis ir tai, kad daugelio paauglių miegamuosiuose pilna šiuolaikiškos technikos: mobilieji telefonai, kompiuteriai, iPod‘ai... Specialistai atkreipia dėmesį, kad nauji laikai, naujos technologijos paskatina ir naujus nemigos sutrikimus, tokius kaip „elektroninė nemiga“, „elektroninis lunatizmas“. Pastebima, kad dėka šios šiuolaikiškos technikos prastėja daugelio paauglių miego kokybė. Vis daugiau paauglių nesiskiria su savo mobiliaisiais telefonais net ir miego metu, žinučių rašymas tapo įprastu jaunimui, net ir tada kai kiti sau „saldžiai pučia į ūsą“. Deja, ryte prabudus daugelis neatsimena nei kam, nei rašė, pastatydami save ir kitus į nepatogias situacijas. Ekspertai paskaičiavo, kad nuo elektroninės nemigos kenčia maždaug kas penktas žmogus. Anot mokslininkų, prisirišimas prie naujausių technologijų gali labai paveikti dėmesingumą ir sukelti daug kitų problemų: nuovargį, nerimą ar net baimės jausmą. Tikriausiai visi puikiai sutinkame, kad šiais laikais atsisakyti mobiliųjų telefonųitin sudėtinga, ypač jaunimui.

 

Taigi R. Vaitkienė pasidalina praktinėmis rekomendacijomis kaip išvengti elektroninės nemigos:

·   ribokite laiką, skiriamą susirašinėjimams;

·   bent kelioms valandos išjunkite kompiuterį;

· prieš miegą pabūkite ramybės būsenoje, nesinaudokite jokiomis šiuolaikinėmis technologijomis;

·  naudinga paskaityti knygą ar tiesiog pasivaikščioti, o jei tam nėra jėgųtiesiog ramiai pasėdėkite, pakvėpuokite grynu oru;

·  į kasdienį maisto racioną, įtraukite daugiau miegą gerinančių produktų: sezamo sėklų, sveikų grūdų duonos, kietojo sūrio, bananų, raudonosios mėsos, salotų lapų ar raminančios ramunėlių arbatos.      

 

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė.



2012-05-08 11:06
Panašūs straipsniai:
Prostatos vėžys gydomas šalčiu
Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?
Reklamuojate savo kontaktus spaudoje? Suskubkite ruoštis – keičiasi tarpmiestinio kodo numeris

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011