Įmonių katalogas

gintaras.jpg

Palangoje įsikūrusi gintaro dirbinių gamintoja UAB „Torvela“ yra viena didžiausių gintaro dirbinių eksportuotojų Lietuvoje. Beveik 86 proc. jos gaminamos produkcijos (gintaro karolių, vėrinių, apyrankių, žiedų, auskarų, įvairių suvenyrų) iškeliauja į užsienio rinkas, iš kurių pagrindinės yra Japonija ir Kinija.

 

Ne vienoje tarptautinėje parodoje pristačiusi dizainerių sukurtas gintaro papuošalų kolekcijas, sėkmingai įgyvendinusi tris ES struktūrinės paramos projektus, bendrovė siekia gerinti savo gaminių eksportą į užsienio rinkas.

Šiam tikslui įgyvendinti šiandien Lietuvos verslo paramos agentūroje UAB „Torvela“ pasirašė jau ketvirtą projekto finansavimo ir administravimo sutartį ir tiki, kad dalyvavimas tarptautinės parodose Honkonge, Japonijoje bei Lenkijoje sudarys galimybes įmonės konkurencingumui ir darbo našumui didėti, eksporto apimtims į ES šalis ir Azijos rinkas augti. Bendrovės planams įgyvendinti skirta 77 354, 40 Lt finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.

 

Pasak bendrovės direktoriaus Vytauto Didiko, kuo dažniau esi matomas, tuo geriau tave pažįsta, mezgasi naujos sąsajos, veriasi nauji eksporto keliai, tvirtėja ryšiai su esamais partneriais, todėl svarbu bent du tris kartus per metus viešai pristatyti savo gaminius.

 

„Žinomiems Azijos šalyse mums nesinori Europos palikti nuošaly, todėl mūsų įmonei labai svarbus dalyvavimas Lenkijoje vykstančiose specializuotose gintaro dirbinių parodose, nes tai vienos didžiausių papuošalų parodų Europoje“, – prisipažino bendrovės direktorius.

 

Pristačius savo gintaro dirbinius Gdansko parodose tikimasi rasti naujų klientų iš Europos Sąjungos šalių, o Honkonge bei Japonijoje – išplėsti klientų ratą Azijos regione, kur gintaro populiarumas paskutiniu metu labai išaugęs.

Pasak Danguolės Didikienės, vienos iš UAB „Torvila“ savininkių, pasaulyje vyrauja juvelyrinių dirbinių tendencijos, svarbu pajusti ir klientų poreikius, nes kiekvienoje rinkoje gintaro supratimas yra savitas.

Pavyzdžiui, italai kreipia dėmesį į dizainą, mėgsta stambius papuošalus, o vokiečių pasirinkimą lemia kaina.

 

Pasak įmonės direktoriaus, gintaras yra unikalus, nes tai pats lengviausias, šiltas, jaukus akmuo, stebinantis įvairiomis spalvomis, todėl visiems yra tinkamas.

 

„Gintarą galima palyginti su pienu: vieni nugraibo grietinėlę, kiti renkasi pieną, o treti – pasukas, nes grietinėlė jiems per riebi, tačiau jie visi vartoja pieno produktus“, tačiau ir pieno produktus mėgsta ne visi.

„Dalyvavome ir parodose JAV, deja, stiprių partnerystės ryšių užmegzti nepavyko, nes potencialūs mūsų gintaro dirbinių klientai žavisi perlais ir Svarovskio kristalais. Vis dėlto pastebėjome įdomią tendenciją – perlų gerbėjai vis dažniau renkasi gintaro papuošalus“, – dalijosi mintimis „Torvelos“ direktorius Vytautas Didikas.

 

Baltijos gintaras, dažnai vadinamas šiaurės auksu, plačiai žinomas jau nuo antikos laikų: jį mini Homeras, Platonas, Aristotelis. Plinijus Vyresnysis (23–79 m.) skundžiasi, kad nedidelė gintaro statulėlė kainuoja daugiau nei sveikas vergas. Publijus Kornelijus Tacitas savo kūrinyje „Germania“ (98 m.) rašo, kad gintarą prie Baltijos jūros renka vieninteliai aisčiai (Aestii). Nuo neolito amžiaus, o ypač žalvario ir ankstyvajame geležies amžiuose, gintaras buvo svarbiausias mainų prekybos objektas.

 

Prekyba gintaru su senosiomis civilizacijomis buvo vystoma  gintaro prekybos keliais. Manoma, kad neolito amžiuje gintaras iš Pabaltijo jau pasiekdavo Egiptą (gintarinių karolių yra rasta Egipto faraonų kapuose), Mažąją Aziją, Mesopotamiją.

 

Intensyvi prekyba gintaru prasidėjo XVI a. pr. m. e., kai finikiečiai jūrų keliu pasiekė pagrindinius gintaro gavimo centrus. Aktyviausia prekyba vyko senovės Graikijoje ir Romoje. Graikai ir romėnai labai vertino gintarą ir vadino jį šiaurės auksu.

 

 

 

LVPA informacija



2012-07-12 11:43
Panašūs straipsniai:
Prostatos vėžys gydomas šalčiu
Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?
Reklamuojate savo kontaktus spaudoje? Suskubkite ruoštis – keičiasi tarpmiestinio kodo numeris

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011