Įmonių katalogas

Lipdukas_benamiams.jpg

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) vykdo projektą, kurio metu ant Kauno miesto didžiųjų šiukšlių konteinerių klijuojami lipdukai su informacija, naudinga benamiamspateikiami adresai, kur jie gali pavalgyti, pernakvoti, nusiprausti ar gauti pirmąją medicininę pagalbą.

 

Pasak Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Giedrės Mačiulytės, rengiant šį benamiams skirtą projektą buvo orientuojamasi į pagrindines žmogaus ir pacientų teises, bendrą atsakomybęsveikatą, vienodas galimybes ir socialinį įtraukimą. Žmonių sveikatos netolygumų mažinimas turi apimti ne vien sveikatos sistemos vystymą bet ir sveikos aplinkos, gyvensenos, kitų sektorių veiklą.

 

Benamiais gali būti laikomi asmenys, neturintys nuolatinės gyvenamosios vietos arba laikinai negalintys ja naudotis, nakvojantys atitiktinėse vietose arba laikino apgyvendinimo įstaigose. Paprastai jie neturi lėšų net minimaliam būstui nusipirkti ar išsinuomoti. Nors nėra tiksliai  paskaičiuota, kiek Kauno mieste yra benamių, benamių nakvynės namai turi apie 50 lovų, kurių žiemos metu dažnai nepakanka ir tenka nakvotojams patiesti guolį tiesiog ant žemės. Pasak nakvynės namuose dirbančios socialinės darbuotojos, į įstaigą ateinai nauji asmenys ir po kurio laiko vėl kreipiasi tie patys. Sriubos valgykloje kasdien pamaitinama iki 500 žmonių.

 

Tradicinėje visuomenėje žmonės benamiais dažniausiai tampa dėl fizinių negalių, našlystės, stichinių nelaimių, suirutės, turto nusavinimo, karų, epidemijų ir kitų sukrėtimų. Dėl nepakankamų pajamų, šeiminės padėties, amžiaus, gyvenamosios vietos išaugę sveikatos netolygumai sąlygoja socialinę atskirtį. Lietuvoje benamystės problema iškilo po laisvės atkūrimo, nes sovietmečiu benamystė kaip socialinis reiškinys nebuvo oficialiai pripažinta. Dažnai užribyje atsidūrę žmonės veda likusiai visuomenės daliai nepriimtiną gyvenimo būdą. Dėl sanitarijos stokos, prastos mitybos, gamtinių, oro sąlygų bei nuolatinio kontakto su įvairių ligų sukėlėjais šie žmonės yra prastos sveikatos, serga užkrečiamomis ligomis taip sveikatos netolygumai tik dar labiau didėja.

 

Pasak LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto profesorės Nidos Žemaitienės, benamiai, kaip ir kiekviena kita visuomenės grupė, yra svarbūs ir negali būti pamiršti. Be to, benamių sveikatos problemos yra pavojingos ir visai visuomenei. Pasak profesorės, šios visuomenės grupės beveik nepasiekia informacija tradiciniais kanalais, todėl labai svarbu atrasti būdą  taip pateikti informaciją, kad ji juos pasiektų.

 

Vykdydamos taikomosios psichologijos projektą, N. Žemaitienės studentės LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto magistrantės Toma Beresnevičienė ir Monika Grincaitė kalbino socialinių ligų kabineto, sriubos valgyklos, benamių nakvynės namų darbuotojusBuvo išsiaiškinta, kad ten suteikiamos ne tik maitinimo, nakvynės, medicininės paslaugos, keičiami švirkštai, bet ir padedama susitvarkyti dokumentus, kurie reikalingi gauti socialinę paramą, darbą, integruotis į visuomenę. Laiku suteikus pagalbą dalis tokių asmenų grįžta į visuomenę, todėl svarbu, kad kritiniu momentu informacija būtų pasiekiama.

 

Vykdant  projektą, iškilo klausimas, kaip pasiekti šią rizikos grupę, kaip suteikti informaciją tiems, kurie neturi pastovios gyvenamosios vietos. Diskusijos metu išaiškėjo, kad daugelis yra bent keletą kartų matę šiukšlių konteineriuose besirausiančius žmones, todėl  nuspręsta, kad informacija juos galėtų pasiekti būtent ten – prie konteinerių. Apibendrinus turimą informaciją, aptarus projektą ir būsimą lipduko dizainą su “Kauno švara”, nuspręsta  išleisti informacinius lipdukus, kurie šiuo metu jau yra užklijuoti ant didžiųjų Kauno miesto šiukšlių konteinerių. Tikimės, kad informacija pasieks adresatą, ir daugiau žmonių galės patenkinti bent minimalius savo poreikius.

 

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija2014-05-20 13:16
Panašūs straipsniai:
Susipažinti ir atrasti – paroda Rinkis prekę lietuvišką' 2021 tęs šalies verslo palaikymo tradiciją
Įrankiai statyboms, sodo, parkų priežiūrai
SEO STEP - Internetinių svetainių kūrimas
Riebalų nusiurbimo operacija – tai būdas pašalinti riebalų sankaupas problematinėse kūno vietose
Plaukų dažymas ir priežiūra su „Hennaplus“

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011