APRANGA, AVALYNĖ, GALANTERIJA
APŽELDINIMAS, APLINKOTVARKA
AUTOTRANSPORTAS, PASLAUGOS
DARBO SAUGA
FINANSAI, TEISĖ, DRAUDIMAS
IT, TELEKOMUNIKACIJOS
KOMUNALINĖS PASLAUGOS
LAISVALAIKIS, TURIZMAS
MAISTO PRODUKTAI, GĖRIMAI
MEDICINA, FARMACIJA
MOKSLAS IR ŠVIETIMAS
NEKILNOJAMAS TURTAS
PASLAUGOS
PRAMONĖ, GAMYBA, ĮRANGA
PRAMONINĖS IR BUITINĖS PREKĖS
STATYBA, MEDŽIAGOS
VALSTYBINĖS ĮSTAIGOS, INSTITUCIJOS
ŽEMĖS ŪKIS, AGROTECHNIKA
ŽINIASKLAIDA, INFORMACIJA
~NAUJOS ĮMONĖS
Gyvūnų globos organizacijos kiekvieną dieną gauna po 3–5 prašymus pasidalinti informacija apie rastus ar pabėgusius augintinius. Tačiau labai dažnai suradus juos, neįmanoma grąžinti šeimininkams, nes net 95 proc. dingusių ar rastų gyvūnų yra neženklinti. Artėjant Pasaulinei gyvūnų globos dienai (spalio 4 d.), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kodėl augintinius svarbu paženklinti mikroschema. Savo ruožtu Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kviečia pasinaudoti galimybe paženklinti savo šunį už simbolinį mokestį.
Po 14 dienų pasimetusio gyvūno šeimininkas, netenka teisės į augintinį
Poodine mikroschema ženklinami šunys, katės ir šeškai tam, kad gyvūnui pasimetus būtų galima susisiekti su jo šeimininku. Tokiu būdu siekiama mažinti gyvūnų prieglaudų ir galima išgelbėti pasiklydusio augintinio gyvybę. Mat pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, jeigu per 14 dienų nerandamas gyvūno savininkas, jis netenka nuosavybės teisės į savo augintinį. Be to, nepaženklinus augintinio mikroschema gali būti sunku ar net neįmanoma teisiškai įrodyti, kad esate būtent to gyvūno savininkas.
Pasiklydę gyvūnai dažniausiai patenka į gyvūnų globos namus ar savivaldybių gyvūnų karantinavimo tarnybas, kurios yra perpildytos benamiais gyvūnais. Tad jeigu per 14 dienų neatsiranda savininkas, pagal galiojančius įstatymus, gyvūnas gali būti nugaišintas.
VMVT primena, kad norint apsaugoti gyvūną nuo tokios lemties, reikia jį tik paženklinti mikroschema – ryžio grūdo dydžio plokštele, kuri turi gamintojo suteiktą unikalų identifikacinį numerį. Toks pats numeris jokiam kitam gyvūnui negali būti priskirtas.
Mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Ši procedūra gyvūnui nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje. Be to, yra visiškai nekenksminga gyvūnui.
Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir ekrane pasirodo unikalus numeris, pagal kurį galima surasti gyvūno šeimininkus. Tokių skaitytuvų yra daugelyje veterinarijos gydyklų ir gyvūnų prieglaudų.
Akcija Vilniuje „Paženklink savo šunį“
Atsižvelgiant į tai, kokiame mieste ar rajone ženklinamas gyvūnas poodine mikroschema, šios procedūros kaina svyruoja 80–120 Lt, tačiau LGTAO iniciatyva nuo spalio 1 d. Vilniaus Antakalnio veterinarijos gydykloje iš anksto užsiregistravusieji gali savo šunį paženklinti tik už 30 Lt.
Akcijos metu paženklintų šunų savininkų duomenys nebus perduodami Vilniaus miesto savivaldybei dėl augintinių registracijos Vilniaus mieste. Pageidaujantys užregistruoti savo augintinį Vilniaus miesto savivaldybėje pagal galiojančią tvarką turės papildomai kreiptis į savivaldybę.
Registruotis dėl šuns ženklinimo Antakalnio veterinarijos gydykloje, Vilniuje galima tel. (8-5) 234 45 22 arba užėjus į Antakalnio veterinarijos gydyklą adresu Antakalnio g. 50, Vilnius. Darbo laikas I–V 9–20 val., VI 9–17 val. Daugiau informacijos http://gyvunuapsauga.lt/naujienos/akcija-vilniuje-pazenklink-savo-suni-tesiama/.
vet.lt
2014-10-07 13:51
Panašūs straipsniai:
Rojaus salos – Seišeliai: Afrikos gamta egzotiškų atostogų svajones paverčia realybe
Norite, kad siurblys-robotas tarnautų ilgiau? Nepamirškite tinkamos jo priežiūros
Atostogauti į užsienį automobiliu – kokius namų darbus svarbu atlikti?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?